TOPlist

Muži v Kladně přišli o elektroniku. I zatajení nálezu je trestné!

Ve čtvrtek 24. března 2016 přišel na obvodní oddělení Kladno – město čtyřiadvacetiletý mladík z Kladna oznámit, že mezi druhou a třetí hodinou ranní na blíže nezjištěném místě, a to buď v baru v Kladně v Poděbradově ulici nebo v baru na třídě TGM zapomněl svůj tablet zn. Apple Ipad, který měl v zelené tašce a modrém obalu. Když se vrátil do těchto restauračních zařízení, tablet se ani v jednom z nich již nenacházel. Škoda byla vyčíslena na 7.000,- Kč.

Podobný scénář měl i další případ, který se stal také ve čtvrtek 24. března 2016 a to v odpoledních hodinách na čerpací stanici v obci Velká Dobrá. Tam zapomněl devětadvacetiletý muž z Unhošťska před půl čtvrtou na pultu u kávovaru mobilní telefon IPhone S5. Když se po pěti minutách na provozovnu vrátil, telefon se tam již nenacházel.  V tomto případě je škoda 9.000,- Kč a případ šetří policisté OOP Unhošť.

Hrozí jim až jeden rok…

U obou výše zmiňovaných skutků se jedná o přečin zatajení věci a pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Citace zákona č. 40/2009  – trestní zákoník, § 219, odst. 1):

„Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.“

nprap. Michaela Nováková

Ilustrační foto

Inzerce