TOPlist

Muži, kteří v Praze okradli turistu, zadrženi při činu

Cizince, kteří v centru Prahy okradli turistu, kriminalisté zadrželi při činu.  Předminulou neděli krátce po deváté hodině večer kriminalisté 7. oddělení prvního policejního obvodu zadrželi kapsáře, kteří okradli amerického turistu. Zloději si pětašedesátiletého muže úmyslně vybrali zrovna ve chvíli, kdy na zastávce Václavské náměstí v Praze 1 nastupoval do tramvaje. Tam se na něj ve dveřním prostoru natlačili tzv. tělo na tělo a vytvořili jakousi tlačenici. Té pak využili k tomu, aby mu odcizili peněženku z pravé přední kapsy jeho kalhot. S peněženkou a celým jejím obsahem pak utekli do vedlejší tramvaje.

Pachatelé sledováni policisty

Pachatelé ale byli již v tu chvíli sledováni policisty, kteří se zabývají odhalováním kapesních krádeží.  Ti pak zloděje i s odcizenou peněženkou zadrželi zrovna v okamžiku, kdy si skoro šestitisícový lup dělili.

Zadržení muži následně skončili na služebně kriminalistů, kde si vyslechli sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádež a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pokud se jim prokáže vina, hrozí zlodějům až dvouletý pobyt za mřížemi.

Peněženka s celým obsahem vrácena

Na závěr je nutno zmínit, že peněženka i s celým obsahem, tedy penězi a platebními kartami, byla vrácena zpět turistovi.

por. Bc. Jan Daněk

Ilustrační foto

Inzerce