TOPlist

Muži jsou obviněni z loupeže. V Havlíčkově Brodě napadli a okradli muže


Havlíčkobrodští kriminalisté vyšetřují případ loupežného přepadení, ke kterému došlo v sobotu v Havlíčkově Brodě. Kolem deváté hodiny večer přijali policisté od strážníků městské policie oznámení o fyzickém napadení na parkovišti u supermarketu na Bělohradské ulici. Hlídka obvodního oddělení na místě zjistila, že u vchodu do prodejny byl napaden devatenáctiletý mladík, kterému násilník odcizil z peněženky 300 korun. Při napadení utrpěl mladý muž lehké zranění, se kterým vyhledal lékařské ošetření. Mladík policistům průběh napadení popsal a sdělil, že oba pachatele zná. Policisté po nich okamžitě začali pátrat. Jednoho zadrželi ještě v noci v centru města a druhého poté ráno v místě bydliště. Jedná se o muže ve věku 20 a 32 let, oba z Havlíčkobrodska.

Několikrát ho udeřil do břicha

Po provedení nezbytných úkonů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou zadržených. Starší z mužů je obviněn z toho, že v sobotu krátce před jednadvacátou hodinou před vchodem do supermarketu na Bělohradské ulici fyzicky napadl svého známého, se kterým měl dřívější spory. Mladíka měl několikrát udeřit do různých částí těla. Poté ho držením znehybnil a jeho kamarád napadenému vytáhl z kapsy peněženku. Z té potom starší z obviněných vyndal hotovost ve výši 300 korun a vzal si ji. Další obsah peněženky poházel po zemi a poté s komplicem z místa odešli.

Oba muži jsou nyní obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže, mladší z obviněných jako pomocník. Veškeré okolnosti případu kriminalisté dále vyšetřují. Za trestný čin loupeže hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

por. Bc. Monika Pátková

Inzerce