TOPlist

Muže hrozícího odpálením granátů a zapálením domu zadržela pražská Zásahová jednotka

V pražské ulici Na Rokytce v Praze 8 se v pátek zabarikádoval ve svém bytě starší muž.

Na místo vyrazily hlídky místního oddělení PČR a PMJ Praha. Policisté začali s mužem přes dveře okamžitě vyjednávat. Ten však hrozil zapálením bytu a házením granátů. Policisté nechali okamžitě odpojit přívod plynu a začali s evakuací obyvatel části domu. Zároveň se policisté z PMJ Praha vybavili dlouhými zbraněmi a balistickou výbavou.

K domu dorazily jednotky HZS Praha ze stanic Holešovice a Smíchov (včetně seskokové plachty), posádky RZP a Inspektor provozu ZZS HMP a povolána byla zásahová jednotka s vyjednavačem. Kvůli hrozbě granáty na místo dorazil také policejní psovod se služebním psem a policejní pyrotechnik. Dopravu v okolí odkláněli strážníci MP Praha.

Byly připraveny hasicí přístroje a hasiči měli připraven k natažení jeden vodní proud „C“. Policisté ze zásahové jednotky vnikli do bytu, kde dotyčného muže omezili na osobní svobodě. Muž byl následně předán do péče záchranářů. Ti ho se stavem akutní psychózy transportovali za policejní asistence do psychiatrické léčebny v Bohnicích.

Při prohlídce bytu nebyly nalezeny ani žádné hořlaviny, ani žádná munice (včetně granátů).

Inzerce