TOPlist

Muž způsobil v Příbrami během 8 minut dvě dopravní nehody, navíc napadl svědka

Šedesátiletý motorista způsobil během osmi minut dvě dopravní nehody, škodu ve výši 40 tisíc korun a napadl ještě oznamovatele. Vše se odehrálo ve čtvrtek 30. října kolem páté hodiny odpolední v Příbrami.

Muž nejdříve havaroval v ulici Rožmitálská. Při odbočování do ulice Prof. K. Pubudy přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího vozidla, na místě nezastavil a ujel. Během asi jedné minuty přijel na další křižovatku do ulice Žežická a zde nedal přednost v jízdě autobusu městské hromadné dopravy, jehož řidič jel po hlavní komunikaci. I od této nehody motorista ujel.

Začal jej však pronásledovat svědek události, který celou věc zároveň telefonicky oznámil policii. Muže po chvíli dostihl v nedaleké ulici. Zde ho viník nehod napadl, nejprve slovně a poté i fyzicky. Přivolaná hlídka policie následně chtěla u dotyčného řidiče provést orientační dechovou zkoušku, to ale odmítl. Navíc nepředložil žádné doklady jak k vozidlu, tak ke své osobě a nechtěl s policisty vůbec komunikovat. Nyní se bude zpovídat z několika přestupků a hrozí mu pokuta do výše padesáti tisíc korun.

[tiskovka]Monika Schindlová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce