TOPlist

Muž zfalšoval kartu pro invalidy, protože mu ji prý úřady nechtěli vydat

Falešnou parkovací kartu odhalil v rámci běžné hlídkové činnosti strážník okrskář z Prahy 14. Muž, který falešnou kartu používal, se obhajoval tím, že si ji musel vyrobit sám, protože mu ji úřady odmítly vydat. Sedmašedesátiletý muž bude muset své počínání vysvětlovat správnímu orgánu.

V rámci běžného výkonu služby v okolí nákupního centra v Chodovické ulici si strážník okrskář všiml osobního vozidla světle modré barvy, které stálo na parkovacím místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Vozidlo bylo sice označeno kartou opravňující ke stání na místě pro tělesně postižené osoby, ale již na první pohled bylo patrné, že se jedná o falzifikát. Karta měla rozostřené písmo a stříbrná samolepka se odlepovala.

Úřady nedaly, tak si vypomohl sám

Protože vozidlo stálo na parkovišti u obchodního centra, strážník předpokládal, že se k vozidlu za nedlouho někdo vrátí. Asi po půl hodině přišla k vozidlu dvojice – muž a žena. Ta si odložila nákupní tašky do vozidla a chtěla z místa odjet. Strážník k nim přistoupil, požádal je o předložení dokladů a požádal je o vysvětlení ke kartě opravňující k parkování na místech pro invalidy.

Sedmašedesátiletý muž během chvíle strážníkovi potvrdil, že se skutečně jedná o falzifikát. Podle jeho slov mu úřady odmítly kartu na parkování vydat, proto byl nucen vyrobit si jej sám.

Strážník řidiči tuto falešnou kartu odňal, vše zdokumentoval a postoupil správnímu orgánu k dořešení.

 

Inzerce