TOPlist

Muž zaútočil na městského strážníka ve Vimperku, nyní čelí trestnímu stíhání

Prachatičtí kriminalisté zahájili usnesením trestní stíhání 19letého muže z Prachaticka, jako obviněného z přečinu násilí proti úřední osobě.

Obviněný byl ve středu, na chodbě čtvrtého patra panelového domu ve Vimperku, vyzván k podání vysvětlení, týkající se údajného propíchnutí pneumatik na přesně nezjištěném vozidle. Muž nejprve dobrovolně následoval vimperského policistu a městského strážníka do výtahu, přičemž druhý přítomný městský strážník na chodbě komunikoval s otcem obviněného.

Skončil v cele

Poté obviněný bez zjevného důvodu zařval na přítomné strážníky a policistu, že je zabije. Vzápětí se vrhl na jednoho strážníka, kterého chytil oběma rukama za nohy, čímž mu je podtrhl. V důsledku toho spadli oba na zem, kde byl již agresor za použití donucovacích prostředků zpacifikován a následně eskortován na policejní oddělení do cely.

Při útoku utrpěl městský strážník poranění hlavy, se kterým musel být ošetřen na chirurgii v nemocnici, s přesně nezjištěnou dobou léčení. Prachatičtí kriminalisté obviněného stíhají na svobodě, v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

Při vyšetřování se dále zjistilo, že agresor je podezřelý z několika přestupků, a to proti majetku a ve dvou případech proti občanskému soužití. Vimperští policisté ho důvodně podezírají z propíchnuté zimní pneumatiky u osobního vozidla, které bylo zaparkované v ulici SNP ve Vimperku, a dále z toho, že vyhrožoval fyzickou újmou na zdraví dvěma ženám ve Vimperku.

Vimperští policisté budou všechny tři přestupky postupovat k projednání do správního řízení.

por. Bc. Martina Joklová

Inzerce