TOPlist

Muž z Nového Jičína se chtěl zabít, policisté mu v tom zabránili

Před rodiči ve společné domácnosti vyhrožoval s nožem v ruce, že se zabije.  Pak vylezl na římsu a chtěl skočit z 5 metrů po hlavě na zem. Včasným zákrokem mu v tom policisté zabránili. V silné opilosti vyhrožoval sebevraždou svým rodičům 22letý muž z Nového Jičína. Příčinou měly být jeho finanční problémy.

Nejprve s 30 cm nožem v ruce demonstroval úmysl sebepoškození. To mu jeho rodiče rozmluvili. Své výhružky sebevraždy však neustále zdůrazňoval svým chováním. Nešťastní rodiče přivolali po půl jedenácté v noci na pomoc policisty. V době příjezdu policejní hlídky na místo již sebevrah stál v 5 metrové výšce na římse nad vchodovými dveřmi domu a vyhrožoval, že skočí po hlavě dolů.

Policisté konali

Vzhledem k okolnostem a chování se rozhodli policisté jednat.  Jeden s ním mluvil a snažil se jej dostat dolů pomocí přistaveného žebříku. To však odmítal a žebřík shazoval.  Druhý z policistů využil jeho chvilkové nepozornosti, vylezl za ním oknem na římsu a pomocí rychlých hmatů jej k sobě přitáhl a vtáhl nazpět oknem do domu.

Skončil na záchytce

S ohledem na jeho opilost a psychické rozrušení skončil na protialkoholní záchytné stanici a následně byl předán do rukou lékařů. Podle rodičů se jednalo o jeho první pokus sebepoškození.  Důvod jeho chování připisují jeho špatné finanční situaci, četným dluhům a pracovní neschopnosti vyvolané úrazem. Při samotném zákroku policistů k jeho záchraně nebyl nikdo ze zúčastněných zraněn.  Oba policisté po ukončení zákroku pokračovali v noční směně.

por. Mgr. Petr Gřes

Inzerce