TOPlist

Muž na Českolipsku podváděl s vánočními stromky

Velký podvod s vánočními stromky má na svědomí 46letý muž z Děčínska. Ten se majiteli lesa na Českolipsku v listopadu loňského roku  představil pod falešným jménem jako zástupce obchodní firmy a pod touto falešnou identitou s ním  uzavřel smlouvu o nákupu vánočních stromků. Konkrétně se jednalo o 100 kusů jedle obrovské a o 70 kusů smrků pichlavých. Ty v prosinci loňského roku odebral a měl za ně zaplatit dohodnutou cenu 60 400 korun.

Majitel lesa neviděl ani korunu

Majitel od něj ale do dnešního dne neviděl ani korunu. Podvodník si na odvoz stromků z Dokska ještě drze najal zdejšího autodopravce, kterému se rovněž představil pod smyšleným jménem a také mu nic nezaplatil. Dluží mu bezmála 3 000 korun. Kriminalistům se ho – i přes jeho snažení zastřít svoji pravou identitu – podařilo poměrně brzy vypátrat.

Hrozí mu až pět let

Včera si v té souvislosti  převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin podvodu, za který mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel je přesvědčen o tom, že už při uzavírání smlouvy věděl, že majiteli lesa nezaplatí. Stromky prodal před vánočními svátky na Děčínsku. Z jeho trestního rejstříku policisté zjistili, že to nebylo poprvé, co někoho podvedl.

por. Bc. Ivana Baláková

Inzerce