TOPlist

Muž vyhrožoval úřednicím, poté strážníkům a poté i lékaři

Dne 9. 7. 2013 zasahovali strážníci na úřadu v Ostravě-Porubě, kde došlo ke konfliktu mezi úřednicí a občanem. 59letý muž měl po úřednici požadovat vyřešení problému, který však nespadal do kompetencí úřadu. Muž se ale odmítal se zápornou odpovědí smířit, začal úřednici vyhrožovat a odmítal opustit kancelář. Ženu obviňoval, že ho okradla o sociální dávku a přirovnával ji k Hitlerovi, který okrádal Židy.

Na snahu strážníků o zklidnění situace muž reagoval agresivně, vychrlil na strážníky spoustu vulgárních nadávek a vyhrožoval, že pokud na něj někdo sáhne, zavolá si sanitku a všichni skončí u soudu. Přitom sám muž vzápětí na jednoho ze strážníků zaútočil. Udeřil ho pěstí do břicha a chystal se k dalšímu úderu. V tom mu ale strážníci zabránili, muže za použití donucovacích prostředků zpacifikovali a nasadili mu pouta.

Na nasazení pout muž zareagoval teatrálním pádem a vzápětí se dožadoval lékařského vyšetření. Tvrdil, že má vysoký tlak a musí si vzít léky. Strážníkům vyhrožoval stížností a podáním žaloby k evropskému soudu. Strážníci přivolali na místo sanitku a také Policii ČR. Přivolaný lékař muže prohlédl a neshledal důvod k převozu do nemocnice, kterého se muž dožadoval. Na to se i lékař dočkal výhrůžek žalobou a soudem.

Po odjezdu lékaře si agresivního muže převzali k dalšímu šetření policisté.

Inzerce