TOPlist

Muž volal o pomoc na záchrannou službu, telefon se poté odmlčel

Na tísňové lince 155 se v neděli ozval mužský hlas, který žádal o pomoc. Hovor ale poté vypadl.

Operátorka záchranné služby okamžitě informovala pražskou policii. Ta několika operativními kroky zjistila přibližnou polohu dotyčného, který volal. Protože hrozilo, že je zraněný, případně znehybněný, museli policisté postupovat rychle. Až do večerních hodin probíhala v okolí Karlovarské ulici v Praze pátrací akce, mimo jiné za využití vrtulníku LS PČR s termovizí. V neděli se však nikoho nalézt nepodařilo.

Policie rozhodla o pokračování akce v průběhu pondělního dne. Na místo dorazili policisté ze Speciální pořádkové jednotky, kriminalisté a znovu posádka vrtulníku LS PČR s termovizí. O pomoc byli požádáni psovodi Městské policie Praha, kteří na místo vyslali dvě psovodky se služebními psy Barnym a Amigem. Na místo byli vyslání také pražští hasiči ze smíchovské stanice. Konkrétně se jednalo o družstvo lezecké skupiny.

Policisté propátrali široké okolí. Posádka vrtulníku mimo jiné prohlédla břehy přilehlých rybníků. Lezci HZS Praha zkontrolovali kanály. Psovodi a policisté z SPJ Praha pak prošli široké okolí. Ani v pondělí se ale nikoho nalézt nepodařilo.

Mužský hlas, který volal na tísňovou linku, zněl podle prvotních informací jako hlas opilého muže. Toto zatím ale policie nemůže potvrdit, ani vyloučit. Jisté však je, že při pátrací akci se nikoho nepodařilo nalézt. Další kroky jsou v gesci kriminalistů z Prahy I.

Inzerce