TOPlist

Muž v Semilech opakovaně kradl cigarety

Škodu za téměř 2 000 korun způsobil mladík, který v lednu odcizil ze dvou prodejen v Semilech celkem 21 krabiček cigaret.

V sobotu 31. ledna po poledni přišel do jedné trafiky v Semilech 21letý muž, který si vyžádal k zakoupení dva kartony cigaret značky Camel. Prodavačka položila požadované zboží před sebe na pult a chtěla na zákazníkovi, aby zaplatil. Ten však popadl oba kartony a bez zaplacení z prodejny utekl. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 1 780 korun. Okradená žena oznámila událost na policii.

Vytrhl ženě z ruky sáček…

Následující den v šest hodin večer přišel ten samý lapka do jiné prodejny ve městě, kde si na ženě za pultem vyžádal deset krabiček cigaret opět značky Camel. Prodavačka je vložila do sáčku a podávala je „zákazníkovi“, od kterého očekávala zaplacení požadované částky. Místo peněz mladík vytrhl ženě sáček z ruky a dal se na útěk, jako v předešlém případě. Tenký sáček se však roztrhl a krabičky se vysypaly na zem. Zloděj uprchl pouze s jednou krabičkou cigaret v hodnotě 93 korun.

Hrozí mu dva roky

Po několikatýdenní práci semilští policisté vypátrali a obvinili pachatele, který není zdaleka. Teď mu za přečin krádež hrozí až dva roky ve vězení.

por. Petr Kmínek DiS.

Ilustrační foto

Inzerce