TOPlist

Muž v Praze na ulici opařil vroucí vodou cizí ženu, kriminalisté hledají další možné poškozené

Muž na ulici úmyslně opařil ženu. Během dvou dnů ho kriminalisté zadrželi. Nyní pátrají po dalších možných poškozených.

Youtube Video
Podívat se na video

V pondělí krátce po poledni přijal operátor tísňové linky oznámení o tom, že neznámý muž na ulici Přecechtělova polil dívku vařící vodou a poté z místa utekl. Poškozená musela být vzhledem k rozsáhlému poranění ještě před příjezdem policistů převezena do nemocnice. Při prošetřování případu policisté také zjistili, že to není jediný útok tohoto muže, jelikož se chvíli poté na stejném sídlišti pokusil opařit další ženu. Voda ale naštěstí v konvici už vychladla a druhé ženě se tak nic nestalo. Otřesný je na tom fakt, že jako druhou oběť si vybral těhotnou dívku. A právě s touto druhou obětí by kriminalisté potřebovali mluvit, proto touto cestou prosíme, aby se ozvala na linku 158.

Dva dny po události již kriminalisté z druhého policejního obvodu podezřelého muže v místě jeho zaměstnání zadrželi. Velkou měrou k jeho dopadení přispěli i známí poškozené, kteří kriminalistům předali důležité poznatky k osobě podezřelého.

Detektivové již jednatřicetiletého muže obvinili ze spáchání trestného činu výtržnictví a těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Muž je stíhán vazebně a v případě pravomocného odsouzení mu za tyto delikty hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Kriminalisté z počátku pracovali i s verzí, že se jedná o mstu. Později ale zjistili, že chtěl muž na sebe tímto jednáním upoutat pozornost.

Policisté nevylučují, že obdobných případů, zejména v okolí pražských Stodůlek nemá tento muž na svědomí mnohem víc. Kromě výše zmíněné těhotné ženy kriminalisté žádají ženy a dívky, které by měly stejnou nebo obdobnou zkušenost, aby se přihlásily na bezplatné tísňové lince 158.

Inzerce