TOPlist

Muž v Praze drogy handloval za kradené věci

V rámci pěti domovních prohlídek u drogového dealera kriminalisté nalezli více než tisíc kradených věcí. Policisté nyní hledají jejich původní majitele.  (Více v odkazu pod textem).

Kriminalisté se tímto případem zbývají od poloviny června loňského roku. V té době totiž od náchodských kolegů získali poznatek ohledně drogové kriminality muže z Prahy. V rámci prošetřování tohoto poznatku kriminalisté zjistili, že se jedná o poměrně aktivního drogového dealera, který uživatelům distribuuje převážně pervitin. Za ten si nechává platit buď klasicky penězi, nebo ho mění za různé movité věci, se kterými poté rovněž obchoduje. Vzhledem k tomu, že tyto věci získával od drogově závislých osob, pojali kriminalisté podezření, že se jedná o věci kradené.

Prohlídky se uskutečnily v pěti objektech

Koncem ledna letošního roku již kriminalisté proti tomuto muži nastřádali dostatek důkazů, na jejich základě požádali justiční orgány o souhlas se zadržením a také povolení k domovním prohlídkám celkem pěti objektů, kde podezřelý věci před samotným prodejem uchovával. Vzhledem k tomu, že podezřelý krom elektroniky, nářadí, šperků, uměleckých děl, sportovních potřeb, jízdních kol a motocyklů obchodoval také se zbraněmi, požádali kriminalisté o spolupráci kolegy z pražské zásahové jednotky.

Během domovních prohlídek kriminalisté zajistili více než tisíc různých věcí. Některé z nich už kriminalisté vrátili původním majitelům, u většiny je ovšem obtížné majitele dohledat. Fotografie těchto věcí jsou zveřejněné v odkazu na článek. V této souvislosti žádají policisté každého, kdo se stal obětí majetkového deliktu, aby se na tyto fotografie podíval a v případě, že některou věc pozná, ať se obrátí na kriminalisty na telefonním čísle 0257003537, emailu: [email protected], nebo přímo osobně na adrese Ostrovského 253/3, Praha 5 – Smíchov.

Muž a žena čekají na sdělení obvinění

Sedmatřicetiletý zadržený muž i jeho dvaatřicetiletá přítelkyně, která mu s těmito praktikami pomáhala, jsou podezřelí z trestných činů podílnictví a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V nejbližších dnech by s největší pravděpodobností mělo dojít i k obvinění těchto dvou osob. K osobě podezřelého lze také zmínit, že se jedná o recidivistu, který byl v minulosti již desetkrát soudně trestán a v dohledné době má dokonce nastoupit do věznice k výkonu trestu odnětí svobody za předchozí trestnou činnost.

por. Bc. Iveta Martínková

Ilustrační foto

Inzerce