TOPlist

Muž v Mimoni vyhrožoval úřednici, že zabije sebe i ji

V pondělí v ranních hodinách zažily úřednice úřadu práce v Mimoni perné chvíle, když se na ni rozčílil 45letý žadatel o sociální dávky.

Agresivně se začal chovat poté, co mu jedna z úřednic oznámila, že kvůli nesplnění požadovaných podmínek ztratil dočasně nárok na jednu z dávek. To muž nedokázal pochopit a představoval si, že toto rozhodnutí úřadu ještě může nějak zvrátit. V průběhu svého vyjednávání začal  postupně zvyšovat hlas a nakonec v přítomnosti tří úřednic hrozil tím, že pokud mu dávku nevyřídí, tak skočí z okna a „někoho přitom vezme s sebou“.  Ženy si proto přivolaly na pomoc pracovníka ochranky, až ten rozzuřeného klienta částečně uklidnil a vyvedl ho z budovy.

Hrozí mu až tři roky vězení

Když ale tento muž procházel kolem přepážky úřednice, která má jeho záležitosti na starost, pronesl, že si ji najde a zabije ji. To v ženě vyvolalo pochopitelné obavy o její zdraví a život, proto na něj podala trestní oznámení. Policisté obvodního oddělení policie v Mimoni případ prošetřují pro důvodné podezření ze spáchání přečinu vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci. Za ten hrozí pachateli odnětí svobody až na tři roky.

por. Bc. Ivana Baláková

Inzerce