TOPlist

Muž v kradeném autě ujížděl pražským policistům, při honičce vyletěl ze silnice

V pražských Malešicích bylo v úterý večer odcizeno osobní vozidlo značky Volkswagen, a to v místě bydliště jeho majitele.

Majitele upozornila na pohyb vozu firma Sherlog, jejímž systémem byl vůz zabezpečen. Majitel okamžitě kontaktoval tísňovou linku 158. Po vozidle začaly ihned pátrat dostupné hlídky PČR z okolí.

Jakmile policisté vůz spatřili, začal jeho řidič ujíždět. Nedbal výzev k zastavení, v jednom okamžiku ujížděl také v protisměru. Muž v kradeném voze dojel až na křižovatku ulic Černokostelecká a Dřevčická. Zde přehlédl, že je křižovatka pouze ve tvaru „T“ a projel ji rovně. Vůz vyletěl ze silnice a dopadl do oplocení areálu firem. Řidič se dal okamžitě na útěk.

Policisté v okolí zahájili pátrání, kdy podezřelého muže nalezli a na místě zadrželi. Vzhledem k tomu, že při dopravní nehodě utrpěl zranění, byl záchrannou službou transportován do nemocnice. Tam ležel i v průběhu středečního dne. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádeže. Podezřelým je 36letý muž, u kterého policisté nalezli různé nářadí.

Samotnou nehodu vyšetřují policisté z Oddělení dopravních nehod. Na místě zasahovali také profesionální hasiči ze strašnické stanice, kteří zajistili vůz proti požáru a po vyšetření ze strany PČR vozidlo vyprostili pomocí jeřábu.

Inzerce