TOPlist

Muž v Kladně přistižen při krádeži jízdního kola

Ve čtvrtek 5. května 2016  po jednadvacáté hodině za užití násilí a poškození skleněné výplně vnikl pachatel v Kladně v Holandské ulici do společné místnosti kolárny  v suterénu panelového domu. Zde znehodnotil zámek a demontoval jízdní kolo. Nejprve z kolárny vyndal odmontované kolo a poté zbytek jízdního kola a následně vylezl z těchto prostorů pachatel sám.

Svůj lup si pachatel odnášel do přilehlého křovinatého porostu. Při svém protiprávním počínání byl přistižen majitelem jízdního kola, který tento skutek oznámil na policii.

Kontrolní činnost v přilehlých ulicích

Na základě tohoto oznámení vyjeli policisté oddělení hlídkové služby k místu oznámení a prováděli kontrolní činnosti v přilehlých nočních ulicích města Kladna. Po několika minutách byl v ulici Unhošťská spatřen podezřelý muž s jízdním kolem odpovídající danému popisu. Podezřelý nejprve zapíral, ale na základě dalších poznatků k jízdnímu kolu se ke svému trestnému činu doznal.

Policisté oddělení hlídkové služby podezřelého muže zadrželi a následně převezli na příslušnou policejní služebnu k provedení prvotních úkonů. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelý třiceti čtyřletý muž z Kladna je v pátrání ohledně pobytu. Poté byl umístěn do policejní cely. Případ je nyní prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním.

nprap. Jana Šteinerová

Ilustrační foto

Inzerce