TOPlist

Muž údajně koupil kradenou Toyotu RAV 4 za 10 tisíc, policistům z PMJ Praha ujížděl půl hodiny

Policisté z pražské Pohotovostní motorizované jednotky si v pondělí, krátce po 19. hodině všimli vozidla Toyota RAV 4, které jelo pod odcizenými registračními značkami.

Policisté se za vozidlem vydali a za užití VRZ se ho pokusili zastavit. Řidič však nedbal výzev k zastavení a začal ujíždět. Policistům z PMJ Praha se ho, zhruba po půl hodině pronásledování, podařilo zablokovat na začátku rychlostní komunikace R4 ve směru na Strakonice, konkrétně na kopci „Cukrák“. Zde byl řidič i se spolujezdcem zadržen. Policisté zjistili, že odcizené nejsou jen registrační značky, ale že kradený je i samotný automobil. Ten byl odcizen 12. září v Praze.

Podle našich informací ujíždělo toto vozidlo pražské policii již několikrát, vždy se ale řidiči podařilo ztratit dříve, než ho stačily hlídky PČR zastavit, či dojet.

Protože již místo dopadení posádky vozu spadá pod Středočeský kraj, vyjela na místo hlídka OO PČR Mníšek pod Brdy a technik SKPV z Prahy západ.

Oba zadržení muži byli převezeni na obvodní oddělení v Mníšku pod Brdy. Při výslechu uvedl řidič, že vozidlo zakoupil za 10 tisíc korun. Hodnota vozu přitom měla být 165 tisíc korun. I přesto, že si toho byl řidič vědom, vozidlo bez jakýchkoliv dokladů zakoupil. Vůz policisté zajistili a jeho řidiči nyní hrozí až 5letý trest odnětí svobody za trestný čin podílnictví.

Inzerce