TOPlist

Muž střílel ve Kbelích z okna, dveře otevřel policejní vyjednavačce

V půl třetí odpoledne vyjížděli policisté na Novákovo náměstí v Praze 9 – Kbelích k nahlášenému případu střelby, která se ozývala z okna v posledním patře jednoho z obytných domů.

Na místo proto vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky a místního oddělení Čakovice. Ti zajistili okolí celého domu, a jelikož nevěděli, kdo se v bytě skrývá, zavolali na místo vyjednavače, zásahovou jednotku a speciální pořádkovou jednotku.

Těm po chvíli muž z inkriminovaného bytu otevřel dveře a byl policisty zadržen. Pětačtyřicetiletý muž, který později nadýchla více jak jedno promile alkoholu, působil dezorientovaně a uvedl, že střílel z okna po ptácích. Na místě byla zajištěna střelná zbraň ráže 9 milimetrů a několik nábojů.

Zadržený muž byl následně předán záchranářům a ti ho v doprovodu policistů odvezli na vyšetření. Celé místo události si převzali kriminalisté, kteří nyní budou zjišťovat motiv jeho jednání, ale i například to kde přišel ke střelné zbrani, jelikož podle předběžných informací nevlastní zbrojní průkaz. Při incidentu nebyl nikdo zraněn a právní kvalifikace zatím nebyla stanovena.

Inzerce