TOPlist

Muž se před strážníky oháněl s padělaným parkovacím lístkem

Na služebnu městské policie v Pernerově ulici v Pardubicích přišel dopoledne muž, který se dostavil proto, aby dořešil přestupek, kdy neměl zaplacený parkovací poplatek a strážník mu za stěrač vložil žádost pro nepřítomného řidiče vozidla.

Muž na přestupkovém oddělení ukázal službu konající mladé ženě v uniformě strážníka lístek o zaplacení parkovného a uvedl, že parkování zaplaceno měl, ale zapomněl nechat lístek na palubní desce vozidla a strčil jej v zamyšlení do kapsy. Strážníkovi bylo ale divné, že parkovací lístek je nepřiměřeně opotřebený na to, že byl zakoupen před pouhými třemi hodinami.

Obě přítomné ženy si lístek znovu pozorně prohlédly a zaznamenaly některé jeho odlišnosti. Jedna žena zůstala s mužem na služebně a druhá s lístkem zašla do dopravního podniku zjistit, zda není lístek padělaný. A skutečně, lístek byl padělaný, a to na obyčejném papíře.

Muž poté změnil výpověď s tím, že jej našel a použil. Byla mu uložena pokuta za nezaplacení parkovného a celý případ je dále v šetření.

Inzerce