TOPlist

Muž se po zastavení vozidla dal na útěk, vypátral a zadržel ho služební pes

Psovod se služebním psem ve spolupráci s dopravními policisty vypátral muže, který nenastoupil výkon trestu odnětí svobody.

Policisté z Dopravního inspektorátu Plzeň – venkov v rámci kontrolní činnosti dne 24. února 2016 v obci Zruč – Senec zastavili řidiče osobního vozidla tovární značky Ford Focus. Ten se však dal okamžitě na útěk, přičemž ho policisté začali pronásledovat. Muži se však podařilo utéct.

Při zadržení ho zranil pes

Hlídka během pronásledování na místo přivolala policistu se služebním psem z oddělení služební kynologie, kterému se podařilo muže v lesním porostu v katastru obce Zruč – Senec vypátrat a na místě zadržet. Muž při zadržení utrpěl zranění v důsledku zákroku služebního psa. Policisté proto muži na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ho za asistence policisty se služebním psem převezla k lékařskému ošetření do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně.

Policisté lustrací osoby zjistili, že se jedná o 29 letého muže, který byl odsouzen k trestu odnětí svobody. Následně hlídka z pohotovostního a eskortního oddělení muže po ošetření převezla k výkonu trestu odnětí svobody do věznice v Plzni na Borech. Dále policisté z obvodního oddělení policie Třemošná zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

nprap. Ing. Jan Koželuh

Ilustrační foto

Inzerce