TOPlist
Inzerce

Muž s Mustangem ujížděl policistům, potom do nich naboural a zranil jednoho policistu

V noci na neděli chtěli policisté u obce Hodějice na Vyškovsku zastavit a zkontrolovat osobní vozidlo Ford Mustang. Řidič však policistům nezastavil a začal ujíždět rychlou jízdou spojenou s porušováním dopravních předpisů. Nezastavil ani před zátarasem vytvořeným dalším policejním autem a ujížděl po silnici č. I/54 směrem do okresu Hodonín.

Poblíž obce Žarošice pak ujíždějící řidič vozidlo otočil a jel zpátky. Přitom nereagoval na protijedoucí policejní vozidlo se zapnutými majáky, a ačkoliv měl možnost své vozidlo včas zastavit, toto neučinil. Mustangem jel proti policejnímu vozidlu bučovických policistů a narazil do něj. Tím způsobil škodu na obou vozidlech a zranění jednomu ze zasahujících policistů. Po střetu sjelo vozidlo Ford Mustang do příkopu, kde zastavilo. Policisté bezprostředně poté muže sedícího za volantem ujíždějícího vozidla zadrželi. Dvaatřicetiletý muž přitom vedle sebe vezl spolujezdkyni.

Ani jednomu z nich žádné zranění nevzniklo. Policisté řidiče eskortovali do policejní cely. Dechová zkouška i test na drogy měly negativní výsledky. Při projednávání jeho počínání později vyšlo najevo, že důvodem jeho ujíždění bylo to, že na vozidle neměl sjednáno zákonné pojištění. To, že zbytečně ohrozil sebe, spolujezdkyni, zasahující policisty a naboural dvě auta, zřejmě nedomyslel do všech důsledků. Zejména proto, že policisté jej obvinili ze zločinu Násilí proti úřední osoběJeho vozidlo, které použil jako zbraň proti zasahují hlídce, bylo zajištěno pro účely trestního řízení.

V konečném součtu to vypadá tak, že za původně banální přestupek spojený se zákonným pojištěním vozidla, kvůli kterému spáchal trestný čin, může být odsouzen až na šest let odnětí svobody a přijde o vozidlo.

 

Inzerce