TOPlist

Muž řídil s platným zákazem řízení, navíc pod vlivem drog. Před policisty se chtěl schovat v podzemních garážích

V minulých dnech si policisté z pohotovostního a eskortního oddělení Pardubického kraje při noční hlídkové činnosti všimli řidiče, u kterého díky velmi dobré osobní znalosti pojali podezření, že má platný zákaz řízení motorových vozidel. Policisté se proto rozhodli řidiče, který právě vyjížděl z podzemní garáže obchodního centra, zastavit a zkontrolovat.

Když ale řidič policisty spatřil, bleskově se otočil a snažil se zmizet zpět v podzemní garáži. Hlídka se za mužem okamžitě otočila a začala ho pronásledovat. Při vjezdu do garáže se ale za prchajícím vozidlem vytvořila kolona a policisté tak se služebním vozem museli najet do protisměru a vyčkat, než si jich obsluha garáží všimne a závoru otevře. Ani to je ale nezastavilo, z vozidla vyběhli a pronásledovali ho dále „ po svých“. Po několika desítkách metrů řidiče doběhli a zastavili. Ten se policisty nejprve snažil přesvědčit, že vozidlo neřídil on, ale jeho přítelkyně, se kterou se ještě v garáži stihl prohodit na místo spolujezdce. Později se ale k řízení doznal.

Provedenou kontrolou v evidencích policisté zjistili, že má řidič platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do května roku 2019. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla negativní. Jelikož ale měli policisté podezření, že by řidič mohl být pod vlivem návykové látky, na místě provedli také orientační test na přítomnost drog v těle. Ten byl pozitivní na látky, které nasvědčovaly požití pervitinu a marihuany.

Po provedených úkonech policisté pětatřicetiletého muže převezli k lékařskému vyšetření, kde byl podroben odběru krve a moči.

Jízda se zákazem řízení byla ve zkráceném přípravném řízení předána státnímu zástupci. Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Ve správním řízení pak navíc může dostat pokutu až 50 tisíc korun za řízení pod vlivem drog.

Inzerce