TOPlist

FOTO: Muž řídil pod vlivem drog

Při silniční kontrole, kterou prováděli policisté z českobudějovického obvodního oddělení na Rudolfovské ulici v krajském městě, byla provedenou orientační zkouškou přístrojem Drugwipe 5+ u 24letého řidiče zjištěna přítomnost drogy marihuany, a to v takové koncentraci, která vylučovala schopnost bezpečně ovládat řízení motorového vozidla a sledovat situaci v silničním provozu.

Českobudějovičtí policisté viní riskujícího řidiče, v rámci zkráceného přípravného řízení, z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento delikt, v případě prokázání viny, hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Řízení pod vlivem drog je přinejmenším stejně nebezpečné jako řízení vozidla pod vlivem alkoholu. V obou případech takový řidič představuje pro ostatní účastníky silničního provozu velké nebezpečí. Čím je hladina alkoholu nebo návykové látky u řidiče vyšší, tím víc je snížena jeho schopnost vozidlo řídit a je v silničním provozu nebezpečnější. Na odhalování těchto řidičů se proto českobudějovičtí policisté zaměřují v rámci dopravně bezpečnostních akcí ale i v rámci běžného dohledu nad silničním provozem.

Inzerce