TOPlist

Muž řídí již 30 let, nikdy však nevlastnil řidičské oprávnění

Dne 30. 10. 2013 řešili strážníci městské policie v Ostravě na první pohled „banální“ dopravní přestupek, kterého se dopustil 55letý řidič motorového vozidla. Zaparkoval na parkovišti v Ostravě-Hrabůvce, kde je stání povoleno pouze s parkovacím kotoučem, ovšem kotouč ve vozidle neměl.

Při projednávání přestupku byl řidič vyzván k předložení dokladů. Muž však neměl řidičský průkaz a strážníkům se hned přiznal, že ani žádný nemá. Jeho další vysvětlení však strážníky hodně překvapilo. Muž se jim pochlubil, že bez řidičského oprávnění jezdí už 30 let a nyní je to poprvé, co ho strážci zákona při něčem přistihli.

Strážníci si tuto překvapivou informaci ověřili a zjistili, že je pravdivá. Dotyčný nikdy nevlastnil řidičské oprávnění, nikdy nebyl přistižen při jízdě bez tohoto dokladu a dosud nebyl řešen za žádný dopravní přestupek. Na místo byla přivolána Policie ČR a policisté dotyčnému na místě uložili zákaz řízení motorových vozidel. Protože se muž dopustil jízdou bez řidičského oprávnění přestupku, byla věc předána správnímu orgánu. Hrozí mu pokuta v rozmezí 25 000 až 50 000 Kč.

Bc. Vladimíra Zychová
tisková mluvčí
Městská policie Ostrava

Inzerce