TOPlist

FOTO: Muž postřelil manželku, poté otočil zbraň proti sobě

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 2.4. odpoledne u osob se střelnými zraněními na Frýdecko-Místecku. Událost v osadě Milíkov nedaleko Jablunkova, byla operátorům ZZS nahlášena před patnáctou hodinou. Na místo byla vyslána nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékařská skupina z Třince, operátoři si pochopitelně vyžádali účast policie. Na pomoc postiženým se rovněž podílel i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

První zdravotníci byli na místě události během deseti minut.

Posádky musely vzhledem k charakteru události vyčkat v bezpečném prostoru na příjezd policistů z OO PČR a SPJ Moravskoslezského kraje a následně ošetřovaly dvě osoby:

Muž středního věku byl době zásahu ZZS v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil střelné poranění hlavy. Po kompletním ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče byl pacient transportován z místa události vrtulníkem letecké záchranné služby. Posádka jej předala na urgentním příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Jeho stav při předání zůstával velmi vážný.

Druhou postiženou byla žena, rovněž středního až staršího věku. I u ní záchranáři zjistili střelné poranění v oblasti hlavy, pacientka však byla v té době při vědomí. S vážným zraněním byla předána v třinecké nemocnici a odtud následně letecky přepravena na pracoviště traumatologického centra v ostravské Fakultní nemocnici

no images were found


[tiskovka]PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí
ZZS MSK
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce