TOPlist

Muž pobíhal po pražských Dejvicích s mačetou v ruce, místo štítu měl satelit

40letý muž měl dlužit 500 korun bývalému příteli své družky.

Ten proto dorazil k místu jeho aktuálního bydliště, v ulici Na Míčánce, v Praze 6. K incidentu došlo krátce po 21. hodině, kdy po předchozí hádce a strkanici vytáhl 40letý muž na své „věřitele“ mačetu. Jejich údery pak vykrýval satelitní parabolou.

„Běhal tady po ulici, v ruce měl mačetu, ve druhé pak místo štítu ten satelit,“ uvedl na místě jeden ze svědků mužova jednání. Na místo okamžitě vyrazily hlídky 158 Dejvice a Místního oddělení PČR Dejvice.

Muže, který už mezitím stihl mačetou seknout do prstu svého věřitele, policisté na místě zadrželi. Na místo musely zamířit dvě posádky RZP ZZS hl.m. Prahy, které útočníka i zraněného věřitele transportovaly do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích k ošetření. Policisté zajistili jak mačetu, tak satelitní parabolu.

Útočník po ošetření skončil na policejní služebně, kde si vyslechl podezření z trestných činů těžkého ublížení na zdraví (ve stádiu pokusu) a výtržnictví. Po výslechu všech zúčastněných kriminalisté rozhodnou, z čeho bude případně muž obviněn.

Inzerce