TOPlist

Muž na ženu vytáhl zbraň, toho pak zadržela prvosledová hlídka.

Strážničtí policisté spolu s hodonínskými kolegy v úterý zasahovali ve Bzenci, kde mělo dojít k ohrožování ženy střelnou zbraní.  Opilý osmadvacetiletý muž v domě, který společně obývá se svou spolubydlící po předchozí hádce nejprve slovně napadl, poté na ní z bezprostřední vzdálenosti namířil zbraň a začal jí ohrožovat.

Žena z důvodu obavy o svůj život a také proto, že nevěděla zda se jedná o střelnou zbraň, z domu utekla a následně zalarmovala policii, o dané situaci ji informovala. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka policie ze Strážnice společně s přivolanou prvosledovou hlídkou z Hodonína. Policisté společným postupem pod hrozbou namířené střelné zbraně a použitím hmatů a chvatů podezřelého muže zadrželi. Později bylo zjištěno, že pistole kterou ženu ohrožoval byla plynová. To však předem nebylo jasné a policisté museli k situaci přistoupit s maximální opatrností a správným taktickým postupem.

Zadržený muž poté při dechové zkoušce nadýchal 3,8‰ alkoholu. Poté byl eskortován o policejní cely. Policisté zahájily úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Nebezpečného vyhrožování a pokud bude odsouzen, hrozí mu až tři roky odnětí svobody.

 

 

 

Inzerce