TOPlist
Inzerce

Muž má zákaz řízení na 21 let, nikdy nevlastnil řidičský průkaz ale i tak usedal za volant a řídil

Ve středu krátce po půl šesté odpoledne byla policejní hlídka přivolána strážníky městské policie k dopravní nehodě, která se stala na okružní křižovatce Koruna v centru Hradce Králové. Devětadvacetiletý řidič osobního vozidla značky Honda Accord zde zezadu naboural do před ním stojícího auta VW Sharan, jehož řidič dával přednost projíždějícím vozidlům.

Řidič, který nehodu způsobil, jel pěší zónou okolo hlavního vlakového nádraží a před hlídkou městské policie, která ho vyzvala světelným signálem Stop k zastavení, začal ujíždět Puškinovou ulicí ke Koruně. Zde však nemohl kvůli stojícím vozidlům pokračovat v cestě. Do Sharanu narazil dvakrát za sebou a snažil se ho odstrčit, aby mohl projet. Strážníci ho však vzápětí dojeli a zatarasili cestu. Jelikož se řidič pokusil o útěk, použili donucovací prostředek hrozbu namířené střelné zbraně. Hrozbě uposlechl a lehl si na zem.

Muž byl přivolanou hlídkou podroben dechové zkoušce s negativním výsledkem. Test na orientační vyšetření na přítomnost návykových látek však odmítl včetně lékařského vyšetření. Policisté z evidencí zjistili, že nikdy neměl řidičské oprávnění, má již 7 zákazů řízení všech motorových vozidel a řízení má soustavně zakázáno od roku 2005 do října 2026. Navíc zjistili, že na konci února byl přistižen také při řízení vozidla, kdy mu bylo sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Tento případ byl předán ke státnímu zástupci. Za předešlé přečiny maření výkonu úředního rozhodnutí byl již několikrát odsouzen jak podmíněnému tak i nepodmíněnému trestu odnětí svobody.

Muže opětně čeká obvinění z trestného činu maření úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dva roky vězení. Aby nemohl pokračovat v trestné činnosti, policisté mu vozidlo zajistili a odtáhli na služební parkoviště. Jelikož není jeho, vrátíme auto majiteli.

Při nehodě nikdo z účastníků neutrpěl žádné zranění. Škoda na Hondě byla odhadnuta na 10 tisíc a na Sharanu 20 tisíc korun.

Inzerce