TOPlist
Inzerce

Muž, který v Kralupech naboural zaparkované auto, byl opilý, měl vysloven zákaz řízení a auto nemělo platnou technickou

Devatenáctého dubna letošního roku, krátce před půl jednou ráno, došlo v Kralupech nad Vltavou, část Zeměchy, ulice 9. května, k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem Opel Meriva, které řídil dvaapadesátiletý cizinec a zaparkovaným automobilem Mazda Demio.

K nehodě došlo tak, že řidič merivy projížděl uvedenou ulicí směrem k centru obce. Přitom na rovném a přehledném úseku pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost vozu svým schopnostem, nestačil včas zareagovat na zaparkovaný vůz, který stál při pravé straně v jeho směru jízdy a došlo ke střetu mezi přední částí merivy a přední částí mazdy.

Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Škoda na vozidlech byla vyčíslena předběžně na částku zhruba 110 000,-Kč. Na jednání řidiče měl velmi pravděpodobně vliv alkohol. Na místě se podrobil dechové zkoušce, která skončila naměřenou hodnotou 2,60 promile alkoholu v dechu.

Policisté dále zjistili, že jeho automobil nemá platnou technickou prohlídku. Její platnost skončila v únoru letošního roku. Cizinec navíc neměl za volantem co dělat. Soud totiž osobě vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel a to až do února 2017. Rozhodnutí soudu nabylo právní moci v polovině února 2015. Opilý šofér byl z místa policisty převezen k lékařskému vyšetření a z nemocnice zamířil do policejní cely.

Dnešního dne si převzal záznam o sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Nehodu nadále šetří dopravní policisté.

Inzerce