TOPlist

Muž je stíhaný za loupežné přepadení. K čtyřicátinám tak dostane asi vazbu

Brzký čtyřicátník pravděpodobně pozná vazební celu zevnitř. Má totiž pravděpodobně na svědomí loupež a krádeže v Českých Budějovicích.

Loupežné přepadení a krádež z prosince a ledna v krajském městě, objasnil tým kriminalistů Územního odboru České Budějovice, z oddělení obecné kriminality.

Oběti si vybíral na více místech jihočeské metropole

Dle zjištěných skutečností se skutků měl pravděpodobně dopustit 39 letý muž z Českých Budějovic, kdy nejprve počátkem prosince před obchodním centrem u vlakového nádraží, odcizil z kapsy batohu, který nesl poškozený na zádech peněženku s vyšší finanční hotovostí a osobními doklady. Za dva týdny na to si v noční době na Rudolfovské třídě vyhlédnul o pár let staršího muže, kterého povalil na zem a odcizil mu peněženku a mobilní telefon. Poslední případem je krádež v nákupním centru, kde měl uvedený muž odcizit sprchové gely.

Kriminalisté muže následně zadrželi a převezli na jejich oddělení, zde mu předali usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci zločinu Loupež a přečinu Krádež. Zároveň podali státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby.

por. Bc. Milan Bajcura

Inzerce