TOPlist

Muž hrozil z okna vzduchovkou. Za deset minut se nestačil divit. „Čerti“ zaklepali jen jednou

V ulici Českolipská v Praze včera v podvečerních hodinách vyhrožoval muž s dlouhou zbraní sousedům, že je postřílí. Ti se začali okamžitě obávat o svůj život a proto zalarmovali policisty. Ti první byli na místě do tří minut. Vzápětí po prvosledových hlídkách z PMJ dorazilo i družstvo ze Speciální pořádkové jednotky s těžkou balistikou a beranidlem. 

Policisté okamžitě začali zajišťovat bezpečnou zónu okolo inkriminovaného bytu. Další pak zajišťovali bezprostředně byt, z kterého muž na sousedy křičel. 

Během chvíle se pak ozvaly výkřiky „POLICIE“ a z reakce muže křičícího na policisty „nechte toho“ bylo jasné, že je vše v pořádku a muž byl bez použítí výstřelu zpacifikován. Policisté pak ještě museli „dočistit“ byt a další prostor. 

Zajistili také zbraň. Šlo o vzduchovku s optikou. Zbraň budila dojem realné pušky a proto se policisté správně rozhodli muže vyzvat ať jim otevře. Po otevření bytu neuposlechl výzvy policistů z PMJ a SPJ a byl spacifikován. Během chvíle ho pak policisté eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Agresor totiž nadýchal přes dvě promile. 

Jeho osud je v této chvíli nejasný. Je podezřelý z přestupku, ten ale také velmi lehce může být překvalifikován na trestný čin výtržnictví nebo dokonce, pokud se podaří prokázat jasný úmysl hrozit zbraní za účelem zastrašovaní, tak i nebezpečné vyhrožovaní. 

Inzerce