TOPlist

Muž chtěl zabít svou matku, na zasahující policisty poté zaútočil s nožem

V neděli 3. března po dvacáté hodině přijali policisté na lince tísňového volání oznámení od sedmadvacetiletého muže, že v domě jeho matky na Prostějovsku je násilník a chce ženu usmrtit. Muž se pokusil nožem napadnout i zasahující policisty.

Policisté během několika minut přijeli na místo a v domě opravdu našli popisovaného násilníka. Muž, který později nadýchal hodnotu 3,84 promile, vzal v obývacím pokoji nůž a šel naproti policistům a řval na ně, ať „vypadnou“. Policisté se nenechali odbýt a pod hrozbou namířené střelné zbraně donutili muže, aby odhodil nůž na zem a vzdal se jim. To se povedlo a pomocí hmatů a chvatů muže povalili na zem, přiložili mu pouta a následně provedli dechovou zkoušku, která ukázala již zmíněnou hodnotu téměř čtyři promile.

Z důvodu ochrany zdraví a života osob a předejití dalšího protiprávního jednání, byl muž po lékařském vyšetření a provedených důležitých úkonech umístěn na protialkoholní záchytnou stanici, aby vystřízlivěl.

Pro své jednání byl muž obviněn z trestného činu násilí proti úřední osobě. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let.

Inzerce