TOPlist
Inzerce

Muž chtěl pomoci vážně zraněnému motorkáři, sám přitom zkolaboval a bojoval o život

Na silnici mezi Kostelcem nad Labem a Brandýsem nad Labem došlo v neděli krátce po poledni k vážné nehodě motocyklu a osobního vozu.

Motorkář skončil po nehodě v bezvědomí. Na místo okamžitě vyjeli neratovičtí profesionální hasiči, posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje a také hlídky OO a DI PČR. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01.

Ještě než stihly na místo dorazit složky IZS, pomáhali motorkáři svědci. Jedním z nich byl také 60letý muž, který ale při snaze pomoci sám zkolaboval. S největší pravděpodobností ho postihl infarkt myokardu.

Bylo nutné zahájit u muže okamžitou resuscitaci. Tou mu život zachránili policisté, kteří dorazili na místo jako první. V oživovacích pokusech pokračovaly pozemní posádky ZZS a také letečtí záchranáři.

U muže se podařilo obnovit základní životní funkce a po připojení na umělou plicní ventilaci byl transportován do pražského IKEMu.

Řidič motocyklu utrpěl při nehodě mnohačetná poranění. Ačkoliv byl muž v bezvědomí, dýchal. Záchranáři ho rovněž transportovali do nemocnice.

Silnice byla po nehodě uzavřena. Přesné příčiny nehody vyšetřují policisté.

Inzerce