TOPlist

Močil do odpadkového koše v metru. Kvůli jeho napomenutí se strhla rvačka

Policisté třetího policejního obvodu pátrají po skupině mladíků, kteří ve čtvrtek 7. ledna okolo 21. hodiny napadli ve vestibulu metra Letňany zaměstnance bezpečnostní agentury. Tomuto napadení předcházelo napomenutí jednoho z mladíků, aby přestal močit do odpadkového koše na nástupišti. Ten však místo toho na člena ochranky zaútočil údery pěstí do obličeje. Do šarvátky se pak zapojil i další člen ochranky a dva muži, kteří před tím přijeli s agresorem metrem a evidentně patřili k sobě. Celému napadení přihlížel i mladý pár, který se s mladíky pravděpodobně také znal, protože po napadení všichni společně odjeli autobusem číslo 195 směrem Čakovice.

Policisté celý případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

V případě, že někoho ze skupiny mladíků, kteří se zapojili do napadení, někdo poznává, měl by kontaktovat linku 158. Policisté by ocenili i svědectví mladého páru, který byl napadení přítomen a agresory pravděpodobně znal.

Por. Bc. Jan Daněk

Foto PČR

Inzerce