TOPlist

Mladý chlapec se utopil v kyjském rybníce, jeho tělo našli hasiči

Přibližně ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne přijali policisté na linku tísňového volání 158 oznámení o tonoucím se chlapci v Kyjském rybníku v Praze 9.

Na místo okamžitě vyjely všechny dostupné policejní hlídky, tedy jak místně příslušné, tak hlídky pohotovostní motorizované jednotky a speciální pořádkové jednotky. Vysláni byli na místo i policisté poříčního oddělení, připraven vzlétnout byl i policejní vrtulník.

K místu dále vyjely posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP, dále pak jednotky HZS Praha ze stanic Strašnice, Satalice a Modřany (potápěči).

Přibližně pět minut před půl pátou odpoledne se podařilo tělo nezletilého chlapce najít hasičům a vytáhnout na břeh. Tam okamžitě začali přítomní záchranáři s oživováním.

To bylo bohužel ale neúspěšné a přítomný lékař konstatoval chlapcovu smrt. Na základě okolností celé události byl na místo přizván i policejní intervent.

Policisté nyní celou událost prošetřují, kdy prioritně zjišťují, zda k události došlo nešťastnou náhodou, nebo zda nedošlo k jakémukoliv zanedbání, které by bylo následně možné vnímat jako například nedbalostní trestný čin.

Inzerce