TOPlist

Mladíkům ze Svitavska hrozí až pětileté vězení za dealerství drog

Díky několikaměsíční intenzivní práci TOXI týmu byli v minulém týdnu odhaleni a obviněni další dva dealeři drog.

V úterý si vyslechl třiadvacetiletý občasný uživatel drog z Litomyšlska obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Podle komisaře měl od poloviny července 2014 do současnosti na různých místech našeho regionu prodávat dalším osobám pervitin. Podle svých slov si prodejem drog zlepšoval svoji tíživou finanční situaci. Zboží měl nakupovat z různých zdrojů. Zákazníci byli z okruhu jeho známých, o kterých věděl, že jsou také uživatelé.

Obvinění jsou vyšetřováni na svobodě

Další obviněný, které nemá s předcházejícím případem žádnou spojitost, kromě stejné trestné činnosti, je pětadvacetiletý muž z Poličska. Ten měl v minulém roce na různých místech, zejména však v okolí svého bydliště, prodávat pervitin. Měl svoji klientelu a pro zboží si většinou zákazníci chodili k dealerovi domů. Celkem měl prodat desítky gramů pervitinu.

Oba obvinění jsou vyšetřováni na svobodě. V případě, že by pokračovali v trestné činnosti nebo by ovlivňovali svědky, mohl by být podán návrh na vzetí do vazby. Podle trestního zákoníku mohou být muži odsouzeni až k pětiletému trestu odnětí svobody.

Obviněním mladíků práce kriminalistů zabývající se drogovou problematikou nekončí. TOXI tým dále rozkrývá zdroje, odkud muži drogy získávali a také zjišťují, kdo byli jejich zákazníci.

por. Mgr. Hana Kaizarová

Inzerce