TOPlist

Mladíka s marihuanou zastavili vytrvalí policisté na pražském Smíchově


V pondělí 27. dubna kolem druhé hodiny odpoledne si policisté z místního oddělení Smíchov všimli skupiny mladíků, kteří seděli na lavičce v parku Mrázovka v Praze 5. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby okolo sebe neměli rozložené vybavení k aplikaci drog. Muži zákona se proto rozhodli skupinku zkontrolovat. Jeden z mladíků to zřejmě vytušil, proto na nic nečekal a dal se před nimi na útěk.

Policisté ho začali pronásledovat

Zákonná výzva, aby zastavil, nezabrala a tak ho policisté začali pronásledovat. Mladík utíkal směrem k Plzeňské ulici, kterou za plného provozu riskantně přeběhl. Pak pokračoval dál do ulice Štefánikova a zaběhl do obchodního centra, kde se chtěl schovat mezi nakupujícími. To se mu však nepodařilo a policisté ho po téměř čtyři sta metrů dlouhém pronásledování dopadli. Toto dopadení se neobešlo bez použití donucovacích prostředků, jelikož se mladík bránil.

Sáček s gramem marihuany

Následným prověřením v policejních evidencích zjistili důvod jeho útěku. Bylo po něm totiž vyhlášeno celostátní pátrání a vydán příkaz k zatčení soudem pro Prahu 5 pro trestnou činnost majetkového charakteru. Policisté pak navíc u mladíka našli sáček s jedním gramem marihuany. Nyní se tedy bude muset zodpovídat z  přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, za což mu hrozí pokuta až do výše patnácti tisíc korun.

por. Bc. Jan Daněk

Ilustrační foto

Inzerce