TOPlist

Mladíka, který při honičce zabil autem policistku, obžalovali z vraždy úřední osoby

Státní zástupce Tomáš Milec překvalifikoval trestný čin násilí proti úřední osobě na vraždu, spáchanou na úřední osobě. Činu se měl dopustit mladík, který ujížděl policejním hlídkám u Brandýsa nad Labem. Mezi Brandýsem a Kostelcem nad Labem pak tento mladík srazil a usmrtil policistku.

Případ se stal 2. května roku 2014. Mladík za volantem nezastavil policejní hlídce k silniční kontrole. Do jeho pronásledování se postupně zapojilo několik hlídek PČR ze Středočeského kraje a informovány byly také hlídky z Prahy.

Na silnici mezi Brandýsem nad Labem a Kostelcem nad Labem mladík srazil zasahující policistku, která po převozu do nemocnice zemřela.

V ujíždějícím voze jel navíc mladíkův kamarád s kamarádkou. Řidič vozu skončil ve vazbě. Oproti původnímu trestu až 16 let vězení za násilí vůči úřední osobě nyní mladíkovi hrozí 15 až 20 let, případně trest výjimečný, a to za vraždu spáchanou na úřední osobě. Mladík měl navíc v době, kdy policistům ujížděl, vysloveno několik zákazů řízení. Ke všemu řídil pod vlivem drog.

Po policistce zůstaly doma dvě malé děti…

Inzerce