TOPlist

VIDEO: Mladík ujížděl policistům z OHS Brno proto, aby prý nedostal další pokutu za rychlost

Minulou středu se policisté z oddělení hlídkové služby rozhodli zkontrolovat řidiče sportovní mazdy, který je zaujal svým stylem jízdy. V okamžiku, kdy se za vozidlem vydali, řidič mazdy ještě zrychlil a snažil se strážce zákona setřást. Od jeho nebezpečného úmyslu jej neodradilo ani modré světlo majáků doplněné sirénou, ani červený blikající nápis stop.

Postupně projel několik křižovatek na červenou a například po Purkyňově ulici se řítil minimálně 120 km/h. Nakonec se po kličkování v Králově Poli vydal po Hradecké ulici k Pisáreckému tunelu. Auta jedoucí standardní rychlostí předjížděl nebezpečným způsobem. Žabovřeskou ulicí se řítil až stoosmdesátikilometrovou rychlostí. Nakonec jízdu nezvládl a havaroval v prostoru křižovatky Hlinky Bauerova.

Při nehodě utrpěl pouze drobné zranění a policistům uvedl, že ujížděl proto, aby nepřišel o řidičský průkaz (v minulosti měl jednu pokutu za rychlou jízdu). Dvacetiletý mladík neřídil pod vlivem alkoholu, test na drogy byl také negativní.

Případ zatím řešíme jako přestupek, u správního orgánu se tedy hazardér bude v nejbližší době zodpovídat z neuposlechnutí výzvy, jízdy na červenou a dalších přestupků. Neměla by ho minout ani sankce za způsobení dopravní nehody.


[tiskovka]por. Pavel Šváb
tiskový mluvčí PČR
VIDEO PČR[/tiskovka]

Inzerce