TOPlist

Mladík si vystřelil z linky 155, k údajnému bezvědomí spěchal lékař, záchranáři i inspektor provozu

Ve čtvrtek v 17.39h přebírá dispečerka zdravotnického operačního střediska tísňové volání o pomoc z Náměstí 14.října v Praze 5, kde údajně v parku zkolaboval 19letý mladík. Volající mladý muž velmi přesvědčivě uvádí, že kamarád přestal dýchat. Dispečerka na místo ihned vysílá v setkávacím systému lékaře, posádku rychlé zdravotnické pomoci a inspektora provozu.

Souběžně zahajuje telefonicky asistovanou resuscitaci s volajícím. Ten uvádí, že postupuje podle jejích pokynů, stlačuje hrudník postiženého, do telefonu počítá stlačení atd. Celý hovor trvá asi 4 minuty, mezitím přijíždějí na místo události zasahující posádky a překvapivě pacienta nenalézají.

Volající telefon nejprve nezvedá a pak ho několikrát „vytípne“. Posádka RLP registruje partičku mladistvých, kteří postávají nedaleko, popíjejí a smějí se s telefonem v ruce. Volání na tísňovou linku popírají. Inspektor provozu si všimne dalšího mladíka, který se snaží schovat ve výklenku budovy. Volání také popírá, ale po opětovném vytočení čísla volajícího dispečerkou je odhalen.

Společnými silami ho posádky dovolenými prostředky zadržují a dispečink přivolává PČR. Svou vinu mladík nejprve popírá, pak tvrdí, že se kamarád probral a odjel metrem a další vymyšlené scénáře. PČR identifikuje 21letého muže z Prahy 1, kterému je sděleno obvinění ze zneužití tísňové linky a obecného ohrožení.

[tiskovka]Jiřina Ernestová
tisková mluvčí
ZZS HMP[/tiskovka]

Inzerce