TOPlist

Mladík se zadrženým řidičákem a pod vlivem pervitinu ujížděl policistům na Písecku

V pondělí 6. července 2015 dopoledne jel ulicemi města Písek řidič s osobním automobilem značky Alfa Romeo, jeho bezohledné jízdy si všimli policisté a řidiče chtěli zastavit.

Muž však na znamení nereagoval a v jízdě pokračoval dál, dokonce ohrožoval další účastníky silničního provozu, najížděl do protisměru, křižovatky projížděl na červenou, ostatní řidiči museli prudce brzdit a měnit směry jízdy, aby zabránili střetům.

Muž zběsilou jízdou, kterou chtěl setřást pronásledující policisty, ohrožoval i chodce a cyklisty. Řidič ujížděl z města a jel přes obce Nový Dvůr, Tálín až do Chrastin, kde kolegové ze Zvíkovského Podhradí vytvořili ze služebního automobilu na hrázi rybníka zátaras a opět muže zastavovali, ani tady se muži uposlechnout policejním výzvám nechtělo a snažil se policisty vozidlem ze silnice vytlačit.

Celá honička skončila až použitím hrozby namířenou střelnou zbraní. Policisté poté muže zadrželi a provedli také zkoušku ke zjištění, zda není ovlivněn návykovou látkou, tento test byl pozitivní na skupinu Amphetamines/Metamphetamines. Mladý muž (1992) z Prachatic byl tedy ovlivněn drogou. Mladík u sebe neměl ani řidičský průkaz, nemohl, doklad má zadržen a probíhá správní řízení pro jiné prohřešky v dopravě.

Zadrženého muže policisté umístili do policejní cely, případ dále řeší písečtí kriminalisté. Vozidlo, kterým před policisty ujížděl je také zajištěno.

Inzerce