TOPlist

Mladík se činil. Zřejmě za ním zůstalo po pár dnech hned několik trestných činů

Několik trestných činů za šest týdnů má pravděpodobně na svědomí (za pár dnů 19 letý) mladík z Českokrumlovska. Jihočeští kriminalisté z několika územních odborů vyšetřovali případy loupežných přepadení benzinových čerpacích stanic, barů a vloupání do domů.

Mladík, dle zjištěných skutečností, nejprve v první polovině října ve večerní době vstoupil maskován na benzínku v Soběslavi, kde pod pohrůžkou bezprostředního násilí, důrazně požadoval vydání finanční hotovosti. Po získaní peněz z benzínky utekl. Za pár dnů pokračoval na další benzínce v Nové Včelnici, Lišově a Kaplici. Vždy se stejným záměrem. Někdy se maskoval, jindy drze přišel jen tak. Vždy však získal, co chtěl.

Nechyběla ani loupežná přepadení

Pak se zaměřil na bary v Českých Budějovicích, kde hned čtyřikrát, pod pohrůžkou bezprostředního násilí, se zbraní v ruce, požadoval vydání peněz. Obsluha v obavě o svůj život a zdraví vždy peníze vydala.

Přitom stačil vykrást technické prostory u rodinných domů, kde vzal vše, co nalezl. Zajímali ho zahradní technika, pohonné hmoty, obrazy a starožitnosti.

Zatím vyčíslená škoda byla stanovena na částku převyšující 285 000 korun.

Jeho protiprávní činnost ukončil až zásah kriminalistů, kteří muže o víkendu zadrželi v krajském městě. Mladíka převezli na policejní služebnu, kde mu předali usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci zločinu Loupež, přečinů Krádež, Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci. Zároveň podali státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby, který byl posléze akceptován.

por. Bc. Milan Bajcura

Inzerce