TOPlist

Mladík prohodil lahev od alkoholu oknem policejního vozu a zranil policistu

Z trestných činů násilí proti úřední osobě a poškození cizí věci je podezřelý 23letý mladý muž. V úterý v dopoledních hodinách se rozhodl bezdůvodně napadnout a bez jakékoliv předchozí příčiny zaútočit na policistu.

Na ulici Vrchlického v Hranicích uviděl zaparkované policejní vozidlo, ve kterém seděl na místě řidiče policista. Podezřelý přišel k autu a do předního okna, kde se nacházel policista, hodil půllitrovou láhev alkoholu, která rozbila okno a vletěla dovnitř auta. Policista byl střepy lehce zraněn, ale pachatele na místě za pomoci donucovacích prostředků zpacifikoval. Zajištěný mladík byl následně převezen na služebnu, kde ale jeho agresivita nepolevila a v návalu zlosti prokopl dveře výslechové místnosti.

Po provedeném testu na alkohol se zjistilo, že je pod vlivem, kdy mu byla naměřena hodnota přes jedno promile.Také orientační test na návykové látky byl pozitivní. Lékař následně rozhodl o umístění podezřelého do Psychiatrické nemocnice v Kroměříži. K jeho zranění na rozdíl od policisty, který byl ošetřený v místní nemocnici, nedošlo. Škoda, kterou podezřelý napáchal, nebyla doposud vyčíslena.

Inzerce