TOPlist

Mladíci v Pardubicích brutálně utýrali bezdomovce

V minulých dnech došlo k zadržení a následnému obvinění dvojice mladých mužů z Pardubického kraje, ke kterým nelze uvádět další podrobnosti, aby nedošlo k odhalení jejich identity, protože se jedná o mladistvé ve věku pod hranicí 18 let.

K objasnění případu došlo po necelých 4 dnech ve spolupráci kriminalistů z krajské a okresní kriminálky v Pardubicích. Na případu spolupracovalo i mnoho dalších policistů z krajského ředitelství. Významnou měrou k objasnění přispěla média a veřejnost, za což jim patří poděkování. Oba mladíci byli obviněni z provinění těžké ublížení na zdraví s následkem smrti ve spolupachatelství. Ke svému jednání se doznali a v současné době jsou vzhledem k jejich nízkému věku ohroženi trestní sazbou od 1 roku do 5 let. (Dospělému by hrozilo 8 až 16 let odnětí svobody.) Soudce Okresního soudu v Hradci Králové akceptoval podněty na vzetí obou mladých mužů do vazby, kde jsou již od soboty umístěni.

Plukovník Milan Šimek, vedoucí Odboru obecné kriminality SKPV pardubického krajského ředitelství na tiskové konferenci k případu uvedl: „Poškozeným byl 55letý muž původem ze Slovenska, který se v Pardubicích zdržoval několik let. Jednalo se spíše o samotáře, bezproblémového člověka. Myslel jsem si, že se od roku 2010, kdy jsme vyšetřovali případ napadení osoby bez domova v Tyršových sadech, již takový případ řešit nebudu. Nicméně míra brutality v tomto případě mne opravdu překvapila.“

Vyšetřovatel, kapitán Robert Veleta, jeho slova doplnil popisem samotného útoku, který měl trvat bezmála půl hodiny. „Mladíci měli muže bít údery pěstmi i kopy po celém těle, včetně obličeje. V útocích se střídali. Vše bylo vedeno s velkou intenzitou. Po muži dokonce několikrát vystřelili ze vzduchové pistole. Poté ho poranili i nůžkami, které mu vzali z batohu. Útok byl veden i na genitálie poškozeného. Mladíci dokonce použili i francouzskou hůl, ze které sundali gumový nástavec a holí mu poškodili anální otvor. Nakonec mu zapálili vlasy, které mu uhasili botou jednoho z nich.“

Oba kriminalisté se jednoznačně shodli, že je to jeden z nejbrutálněji vedených útoků, které za svoji policejní kariéru řešili.

Inzerce