TOPlist

Mladá žena nabízela k prodeji mobilní telefony, ty však kupujícím neposlala

Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality zahájil v toto pondělí 7. prosince trestní stíhání mladé třiadvacetileté ženy z Písku. Ta měla podvádět při „obchodech“ na internetovém portálu.

Scénář byl vždy stejný, nejprve nabízela k prodeji různé mobilní telefony značek Lennovo, Samsung, iPhone, LG i Sony, které ale ani nevlastnila. Přístroje nabízela za podezřele nízkou cenu, přesto nebo právě proto neměla o zákazníky nouzi. Zájemci o koupi se s ženou na různých e-mailových adresách a telefonních číslech dohodli na obchodu. Jenomže při rozbalování došlých balíčků se nestačili divit.

Místo telefonů rozbalili doma lidé balíčky s jiným obsahem

Žena totiž místo slibovaných telefonů posílala sprchové gely, bezcennou starou elektroniku a další věci. Chtěla se tak dostat k penězům důvěřivých zákazníků, což měla zkusit nejméně v jedenácti případech. V nich vždy inzerovala telefony v hodnotě dosahující téměř k 60 000 korunám. V několika případech se jí to povedlo a získaných bezmála 22 000 korun použila pro vlastní potřebu.

V několika případech se podařilo ve spolupráci s policisty platby na dobírku včas zablokovat. Kriminalisté případ dále prošetřují.

Nakupování na internetových portálech má své výhody, bohužel je to ale také místo, kde se zkouší „živit“ mnoho podvodníků. Podvodné inzeráty je někdy těžké odhalit, ale právě velmi nízká cena nabízeného zboží, chybějící historie a recenze u prodávajícího, vyžadování plateb předem a další indicie by měly být pro případné zájemce varující.

 

por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová

Inzerce