TOPlist

Mladá řidička vjela pod nákladní vlak, ten auto tlačil 250 metrů, spolujezdec zemřel

V sobotu dopoledne, krátce po půl desáté, přijal operační důstojník Integrovaného záchranného systému Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, oznámení o dopravní nehodě na silnici I/3 na železničním přejezdu Kaplice – nádraží.

Na místo byly okamžitě vyslány jednotky IZS – Policie ČR, Hasičský záchranný sbor a Zdravotnická záchranná služba.

Zde zjistili, že mladá řidička osobního vozidla tovární značky Nissan, při jízdě Velešín – Kaplice, pravděpodobně nerespektovala světelné dopravní značení o přijíždějícím vlaku a vjela na přejezd v době, kdy tudy jel nákladní vlak od Rybníku na Kaplici. Vlaková souprava z pravé strany vozidla do něj narazila a poté ještě cca 250 metrů tlačila vozidlo před sebou. Ve vozidle byl velmi těžce zraněn spolucestující a taktéž řidička osobního vozidla, oba středního věku. Hasiči museli osoby vyprostit pomocí techniky a zdravotníci se postarali o zajištění základních životní funkcí. Poté je transportovali do zdravotnického zařízení.

Provoz na železniční trati i silnici I/3 byl na několik hodin zastaven. Policisté odkláněli automobilní provoz přes Velešín – Výheň – Kaplice. Českokrumlovští dopravní policisté a kriminalisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu Ublížení na zdraví z nedbalosti.

Policisté opakovaně připomínají, že železniční přejezdy jsou vždy místem, kde se musí dbát zvýšené pozornosti!

Aktualizace 11.2.2015:
Spolujezdec z nabouraného vozu v českobudějovické nemocnici v úterý podlehl svým vážným zraněním.

Inzerce