TOPlist

MIMOŘÁDNĚ: Střelec zabil v Uherském Brodě 8 lidí, sám zemřel také

Po 13. hodině vešel do restaurace Družba v Uherském Brodě muž, vyzbrojený pistolí.

Podle prvotních informací a informací od svědků začal okolo sebe střílet. Některým lidem se podařilo dostat ven, servírka byla vážně zraněna a záchranáři ji transportovali do nemocnice. Střelec ještě před činem volal ve 12:56 do redakce FTV Prima, kde uvedl, že je šikanován, a že si vše vyřeší po svém. Tuto informaci potvrdila jak mluvčí FTV Prima, tak šéf Krimi – Zpráv.

Na místo se okamžitě sjely všechny dostupné hlídky PČR, vybavené balistickou ochranou. Povolána byla zásahová jednotka a také speciální pořádková jednotka. K místu vyrazila hlídka místních strážníků a povolány byly posádky ZZS Zlínského kraje. K místu vzlétl vrtulník LZS.

Z nedalekých Vrbětic na místo vyrazili policisté z pražské Speciální pořádkové jednotky. Ve Vrběticích se účastní bezpečnostního opatření v souvislosti s výbuchy muničních skladů.

Policisté zajistili okolí budovy. Nebylo vůbec jasné, zda má muž rukojmí, nebo zda je uvnitř objektu někdo zraněný, či mrtvý.

Okolo půl třetí odpoledne vnikla do objektu zásahová jednotka. Policisté podle ministra vnitra Milana Chovance nalezli 8 mrtvých lidí. Jednalo se o 7 mrtvých mužů a 1 mrtvou ženu. Devátým mrtvým má být údajný pachatel. Podle starosty Uherského Brodu se jedná o 62letého místního občana. Doposud neměl problémy se zákonem. Případem se zabývají kriminalisté.

Na místo zamířil Policejní prezident Tomáš Tuhý a ministr vnitra Milan Chovanec.


>>>AKTUÁLNÍ informace zveřejňujeme na našem Twitterovém účtu<<<


Kvůli incidentu České dráhy přerušily železniční dopravu na přilehlé trati mezi Újezdcem u Luhačovic a Uherským Brodem. Provoz byl zastaven ve 13:50, ve 14:44 byl opět obnoven.

Prezident Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího vyjádřil rodinám obětí svou upřímnou soustrast. „Jsem v mysli s vámi,“ uvedl.

Ministr vnitra následně uvedl: „Nejednalo se o teroristický čin. Byl to místní občan. Je to tragédie. Muž vlastnil zbrojní průkaz.“

„Rozhodl jsem o povolání Útvaru rychlého nasazení, ten už však na místo nestihl dojet,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý. Doplnil, že policie se s takovým případem v České republice ještě nesetkala.

Postřelená žena zůstává po operaci ve vážném, ale stabilizovaném stavu v nemocnici.

VIDEO ze zásahu zásahové jednotky, které navíc zachycuje celou situaci okolo zde: //www.youtube.com/watch?v=Ri1K90ROMgA

VIDEO z odletu vrtulníku Letecké záchranné služby z místa: //www.youtube.com/watch?v=rvaIWDnIF7E

FOTO: Michal Švestka, Richard Kastner, Hela Kastnerová – Facebook.com, Menicka.cz

Inzerce