TOPlist

Mercedes vyletěl na R4 ze silnice, dva lidé zemřeli

Na 21,5. kilometru rychlostní komunikace R4, na úrovni Kytína na Praze západ, havaroval v neděli odpoledne osobní vůz tovární značky Mercedes.

Posádka auta, kterou tvořili muž a žena, jela směrem na Prahu. Ze zatím neznámých příčin vyjelo vozidlo u sjezdu na Kytín na svodidla a vyletělo ze silnice. Vůz skončil pod mostem ve svahu.

[kratsi-prolink]66848[/kratsi-prolink]

Na místo okamžitě zamířily posádky RZP a RV ZZS ASČR, RZP ZZS Středočeského kraje, jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Dobříš a Řevnice a také hlídky OO a DI PČR. Z Prahy na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01.

Záchranáři po svém příjezdu společně s hasiči vyprostili vážně zraněnou posádku. U obou osob zahájily složky IZS resuscitaci. Lékař podal pacientům potřebné léky.

I přes veškeré úsilí se však ani po několika desítkách minut nepodařilo u muže, ani u ženy, obnovit základní životní funkce. Lékař byl nucen konstatovat smrt.

Hasiči zajistili vozidlo proti pádu ze srázu a asistovali policistům. Ti na místo přivolali výjezdovou skupinu SKPV. Kriminalisté společně s dopravními policisty nyní nehodu vyšetřují.

R4 ve směru na Prahu byla již od 24. kilometru uzavřena.

Inzerce