TOPlist

Mělnicko: velikonoční svátky zvýší provoz na komunikacích

Policisté budou i letos dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Mělničtí policisté dopravní služby i policisté vnější služby po všechny březnové sváteční dny budou v rámci dopravně bezpečnostních opatření dohlížet na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Svou pozornost a kontroly zaměříme především na alkohol u řidičů, používání bezpečnostních prvků, technický stav vozidel, dodržování povolené rychlost.

Čtvrtý březnový víkend je letos ve znamení velikonočních svátků. Jsou to v letošním roce poprvé nejen čtyři dny svátků, ale také den navíc prázdnin pro naše školáky. A právě pět volných dní může způsobit zvýšený provoz na komunikacích a tím také zvýšené riziko dopravních nehod.

Kulturní a sportovní akce

Tato skutečnost se bezesporu dotkne také středočeských silnic. Sváteční dny jsou spojeny s pořádáním mnoha kulturních a sportovních akcí. V tomto období i díky příznivému počasí vyrazí lidé na své chaty a chalupy. Určitě mezi nimi nebudou chybět také svátečních řidiči, kteří za volant svých vozů nesedají každodenně. Tisíce řidičů vyrazí za svými rodinami.

Pozor na alkohol

Velikonoční období je spojeno s konzumací alkoholu. Mezi konzumenty patří bohužel mnohdy i řidiči a ostatní účastníci silničního provozu. Cyklisté a chodci, kteří se po komunikaci nebo v její těsné blízkosti pohybují po předchozí konzumaci alkoholu, nejsou výjimkou.

A právě tato skupina účastníků silničního provozu by měla pamatovat na svou bezpečnost. Nedostatečně osvětlený chodec či cyklista se velmi rychle může stát obětí dopravní nehody. Jako nejslabší účastníci silničního provozu jsou velmi často zraněni a usmrceni. Alkohol u chodců a cyklistů je stejně nebezpečný jako u řidičů motorových vozidel.

Mělničtí policisté proto upozorňují řidiče motorových vozidel, motorkáře, cyklisty i chodce:

  • ve zvýšené míře dbejte své bezpečnosti
  • před jízdou nepožívejte alkohol ani jiné omamné látky
  • chodci a cyklisté, buďte vždy dobře osvětleni a vybaveni reflexními prvky na svém oblečení
  • řidiči vyjíždějte na své cesty s dostatečným předstihem a se zdržením vždy počítejte
  • zejména řidiči, kteří pojedete po dálnici D1, na které probíhá dlouhodobá rekonstrukce, se zdržením a kolonami počítejte a buďte trpěliví
  • dodržujte pravidlo tzv. zipu
  • buďte k sobě maximálně ohleduplní a tolerantní
  • myslete i na případné chyby ostatních – předvídejte

 por. Mgr. Markéta Johnová

Ilustrační foto

Inzerce